Pohybujte sa
Prípravky
FAQ
Linky

Ešte stále trpíte pri každom kroku?
FAQ
Older Entries
Subscribe: Add to Google Add to My Yahoo!


Wed, 01 Feb 2006
Dna
Dna postihuje drobné kĺby. Predovšetkým kĺby prstov na rukách, palcov na nohách, alebo kĺby chodidiel a kotníkov. V bežných prípadoch sa jedná o kĺb palca na nohe, ale nie je vyloúčené, že postihnutý môže byť i kotník, koleno alebo zápästie. Jedná se o poruchu metabolismu, pri ktorej sa v kĺboch usadzujú kryštálky kyseliny močovej. To vedie k zápalom a následným jednotlivým záchvatom veľmi silných bolestí. Dna napáda predovšetkým mužov. Kedysi bola dna špecifikovaná ako ochorenie kráľov. Iniciátorom záchvatov dny totiž môže byť tak alkohol ako aj nevhodná strava, ktorá zvýší hladinu kyseliny močovej v krvi - napríklad jedlá z vnútorností, diviny alebo strukovín. Naopak príaznivo môžu pôsobiť potraviny s vysokým obsahem draslíka - napr. pomeranče, banány alebo listová zelenina, ktoré pomáhajú vylučovaniu kyseliny močovej.

Posted 04:35 
No comments | Post a comment

Reumatická artritída
Reumatická artritída postihuje najmä ruky, kolená a chodidlá. Reumatická artritida je silne bolestivá. U pacienta môže dochádzať až k deformácíám opuchnutých kĺbov, zvlášť na prstoch rúk a nôh, alebo na zápästí. Prvými príznakmi býva stuhlosť kĺbov hneď ráno. Ide o poruchu, pri ktorej imunitný systém organizmu začína napádať vlastné tkanivo. Ochorenie môže vzniknúť aj ako následok vážneho úrazu. Toto ochorenie môže postihnúť každého od najútlejšieho veku. Najčastejšie postihuje ženy stredného veku.

Posted 04:26 
No comments | Post a comment

Osteoartróza
Osteoartróza postihuje hlavne bedrové kĺby a môže zasiahnuť u starších ľudí najmä chrbticu a kolená. Má rôzne príčiny - môže byť dedičná, alebo získaná po zranení kĺbu. Bolesť prichádza v okamžiku, kedy začne ubúdať ochranné chrupavkové kĺbne púzdro. Úbytkom chrupavky dôjde k obnaženiu kosti a to vedie k bolestivému napätiu a stuhlosti. Následkom môže byť zápal, ktorý spôsobuje opuchy.

Posted 04:19 
No comments | Post a comment
site  zoomshare